Топ 10 фактів про борщ від дослідників Інституту культури України
Марина Соботюк — «Борщ є у кожній хаті українця!»
Валентина Телеуця — «Родинний рецепт Борщу передається у спадок від матері до дочки»
Оксана Оверчук — «Борщ - візитівка України у світі!»
Олена Івановська — «В українському фольклорі найчастотніше згадується борщ , що засвідчує давність кулінарної традиції»
Дмитро Потапов — «Борщу багато не буває!)»
Сергій Гаргун — «Борщ – єдина страва, культура приготування якої є нематеріальною культурною спадщиною, що поширена на території усієї України.»
Лілія Снігирьова — Борщ на Покутті готували виключно з заквашених червоних буряків. Кожного тижня закладали у 10-літровий бутель розрізані на кілька частин буряки, заливали водою. Заквашений буряк терли на терці, підсмажували на олії, варили на воді. Заправляли підсмаженою на олії цибулею і розведеною на воді мукою. Борщ подавався з кулешею (с. Грушка, Золота Липа, Тисмениччина) [Архів ІН НАН України. Ф. 1. Оп. 2. Од. зб. 705. 169 арк, арк. 76, 88].
Яна Коньок — «На честь українського борщу було назване містечко Борщів, розташоване на Тернопільщині. Щоосені воно стає центром фестивалю "Борщ-їв".»
Оксана Оверчук — «Борщ - як повсякденна, так і ритуальна страва. Готується і в піст, і в звичайні дні. Вживається і холодним, і гарячим. Страва з найбільшою кількістю інгредієнтів»
«Перша згадка про борщ 1556 року. Словник історії української мови» https://chtyvo.org.ua/authors/Slovnyk_ukrainskoi_movy_XVI_-_pershoi_polovyn/Vypusk_03_Boh-Vesnoi/